ЗМІЇ      
Реферат
учня 2-а класу
середньої школи №1
м. Чернівців
Яковлєв Ігоp

Змії - граційні безногі тварини. Як і решта плазунів, вони вкриті лускою. На планеті налічується близько 2800 видів змій, і всі вони - хижаки.

Смертельній обійми
 Змії відчувають здобич за допомогою чуття. Запахи змія вловлює своїм роздвоєним язиком, раз по раз вистромляючи його і орієнтуючись на запах жертви. Одні змії ковтають жертву живою, а інші поредньо отруюють чи душать її. Змії, які душать здобич, називаються удавами. До них належать боа, пітони й анаконда - найбільша змія в світі, яка сягає 15 метрів завдовжки. Обвивши своє могутнє тіло навколо жертви, удав сильно стискає кільце і душить здобич.
 

Смертельний укол
 Отруйні змії , до яких належать кобри й гадюки випроскують у жертву отруту через довгі отрутопровідні зуби. Для людини небезпечні чи смертельні отрути приблизно 270 видів змій. До найотрутніших змій світу належить африканська мамба, індійська кобра та австралійський тайпан.
 

Не пережовуючи.
 Усі  змії ковтають здобич цілою, оскільки в них немає пласких корінних зубів для пережовування їжі. Змії можуть розкрити пащу надзвичайно широко, ковтаючи здобич, яка переважає за їх розмірами. Груднина у них відсутня, а тому ребра можуть розходитись, пропускаючи поживу по травному тракту.
 

Ковтаючи цілком
 Храмова куфія, яка живе у Південно-Східній Азії, живиться переважно птахами, ящірками та гризунами, ковтаючи їх цілком. Кістки нижньої щелепи не зчеплені з черепом і можуть розходитися. Використовуючи свої відігнуті назад зуби, змія поступово натягує пащу на здобич, ковтаючи її. Ферменти розщеплюють їжу, і вона засвоюється майже повністю, за винятком волосся та пір'я. Одного обіду змії вистачає на 2-3 тижня.

 

Література:  Велика ілюстрована енциклопедія школяра, ст. 369, Київ, "Махаон- Україна", 2000